Bu inanılmaz! Bir patatese gül sıkıştırıldığında ne olduğunu görün!

8854
- Advertisement -

Güzel çiçekler her odayı aydınlatabilir ve çok mükemmel olmayan yerlerde bile hoş ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratabilir. Tek sorun ise çiçeklerin, özellikle güzel olanlarının, pahalı olması ve genelde sadece birkaç gün dayanabilmesidir.

advertisement

Güllerin kendi kendilerine büyümesini sağlayacak çok basit bir hareket olduğunu biliyor muydunuz? Haydi size bunun nasıl olduğunu gösterelim!

İnsanlar çiçekleri sever

Çiçeklerin iyi olmamızda pozitif bir etkisi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Rahatlamamıza yardımcı olurlar ve modumuzu yükseltirler. İnsanların bir miktar bitki ve çiçeği evlerinde tutmaları da bu yüzden şaşırtıcı değildir. Çiçekler sadece görsel olarak hoş değildir ama aynı zamanda evinizin havasına katkıda bulunurlar ve sıklıkla muhteşem kokarlar. İnsanlar genelde çiçeklerin irrite olmuş cilt ve migren gibi sağlık problemlerine faydalı olduklarının farkında değildir.
Çiçekler pahalıdır ve herkes onları düzenli bir şekilde karşılayamaz, o halde neden onları bahçenizde nasıl yetiştirebileceğinizi öğrenmiyorsunuz?

Çeşitli bilimsel çalışmalar ev bahçıvanlığının akıl sağlığına son derece faydalı olduğunu ve, söylemeye gerek bile yok ama, ekstra egzersiz olduğunu kanıtlamıştır. Bütün bu faydalar başlamayı son derece kolaylaştırmıştır! Haydi kendi çiçeklerimizi yetiştirelim!

Bahçıvanlık yeteneği

Çiçek yetiştirmek ilk başta görüldüğü kadar zor değildir. Profesyonel bir bahçıvan olmanıza gerek yok. Tek gereken şey bir patates, plastik bir şişe, bir gül ve bolca verimli toprak.

Patates ve plastik şişenin neden lazım olduğunu merak edebilirsiniz. Bu değişik kombinasyon size garip gelse de gerçekten çok İŞE YARAR.

advertisement